Negovanje lica kod kuće vs. kod kozmetičara: Šta je bolje?
Različita iskustva i saveti o negovanju lica kod kuće i kod kozmetičara. Kako izbeći oziljke i rupe nakon čišćenja lica?
Negovanje lica kod kuće vs. kod kozmetičara: Šta je bolje?
Mnoge žene i devojke imaju različita iskustva kada je u pitanju negovanje lica. Neke preferiraju redovnu negu kod kuće, dok druge povremeno posećuju kozmetičare. Međutim, česte su situacije gde žene imaju loša iskustva sa biološkim tretmanima čišćenja i cedjenja, posebno ako se radi o nestručnim kozmetičarima. Ozljede, rupe i iritirana koža česte su posledice neadekvatnih tretmana.
Da li je bolje negovati lice kod kuće?
Mnoge žene smatraju da je mnogo bolje negovati lice kod kuće uz korišćenje kvalitetne kozmetike, nego redovno posećivati kozmetičare. Redovna negovanja kući mogu biti efikasna ako se koriste pravi proizvodi i ako se prate osnovni principi nege. Međutim, važno je naglasiti da kućna nega ne može uvek zameniti profesionalne tretmane, ali može značajno smanjiti potrebu za čestim posetama kozmetičaru.
Kada ići kod kozmetičara?
Iako neke žene imaju sreću da njihova koža ne zahteva često čišćenje, druge se ipak odlučuju za povremene profesionalne tretmane. Blagi pilingovi, masaže lica i maske koje se rade u salonima mogu biti odličan način da se koža osveži. Ključno je naći stručnog kozmetičara koji koristi kvalitetne proizvode i zna kako da pristupi različitim tipovima kože.
Koliko često raditi piling i maske?
Preporučuje se da se piling radi jednom u 7 do 15 dana, u zavisnosti od tipa kože i osetljivosti. Preterivanje sa pilingom može dovesti do iritacija i oštećenja kože. Što se tiče maski, one se mogu koristiti jednom do dva puta nedeljno, u zavisnosti od potreba kože. Hidratantne maske su odlične za suvu kožu, dok maske za dubinsko čišćenje pogoduju za masnu i problematičnu kožu.
Kako se boriti sa miteserima bez cedjenja?
Cedjenje mitesera može biti štetno, posebno ako se radi na agresivan način. Umesto toga, preporučuje se pariranje lica toplom parom, a zatim blago čišćenje prirodnim sastojcima poput iseckanog peršuna. Postepeno, miteseri se mogu izvući bez oštećenja kože. Takođe, redovno korišćenje maski za dubinsko čišćenje može smanjiti pojavu mitesera, što smanjuje potrebu za profesionalnim čišćenjem.
Prirodni tretmani za kožu
Voćne kiseline, poput onih u pomorandži, mogu delovati kao blagi piling i pomoći u uklanjanju mrtvih ćelija. Med i krastavac su takođe popularni sastojci za pripremu kućnih maski koje hidriraju i osvežavaju kožu. Međutim, važno je biti oprezan sa čestoćom upotrebe, jer preterivanje može dovesti do suvišne iritacije.
Zaključak
Iako neke žene uživaju u redovnim posetama kozmetičaru, druge smatraju da je dovoljno negovati lice kod kuće kvalitetnim proizvodima. Ključ je u umerenosti i pravilnoj nezi. Ako se odlučite za profesionalne tretmane, uvek se uverite da je kozmetičar stručan i da koristi proverene metode. Na kraju, zdrava koža zahteva balans između kućne nege i povremenih profesionalnih tretmana.